Дъждът прекрати мача на Пиронкова – тя губи 6-2, 3-0

• 457
снимка: Karolina Brunström

Двубоят от осминафиналите на Откритото първенство на Франция между Цветана Пиронкова и Агнешка Радванска бе прекратен заради дъжд при резултат 6-2, 3-0 в полза на намиращата се на второ място в световната ранклиста полякиня. Срещата ще се доиграе утре, а победителката ще се изправи срещу Симона Халеп или Саманта Стоусър.

Въпреки убедителният резултат в първия сет той бе много оспорван, с много възможности за родната тенисистка, а началният удар не бе фактор в него. Радванска застана зад основната линия за сервис и се стигна до равенство. С агресивната си игра пловдивчанката стигна до точка за пробив, а след още няколко изравнявания световната номер 2 завоюва гейма. При сервис на Пиронкова отново се стигна до равенство, като на свой ред Радванска получи шанс да пробие. Тя обаче реализира брейбола си и поведе с 0-2. Фестивала на пробивите тепърва започваше и първата ни ракета при дамите си върна веднага загубеното, намалявайки за 1-2. По-голямата от сестрите Радвански спечели подаването на българката в гейм, минал през перипетиите на точки за пробив и геймболи. След грешки на Пиронкова полякинята поведе с 4-1. Цвети отрази брейкбол, но при следващия се отдал се шанс Радванска не сгреши за 5-1. Пловдивчанката върна единия от пробивите, след като поведе с 0-40. С четвъртия си пробив в сета обаче Радванска затвори частта с 6-2.

Вторият сет започна с лесен гейм в актива на Радванска. При първото си подаване за тази част Пиронкова спаси 2 брейкбола, но с поредната си къса топка и последвал уинър направи 2-0. Тя изгуби и подаването на полякинята, с което се озова с пасив от 3-0 във втората част.