Розите и Карнобат не се победиха, казанлъчани остават четвърти в първенството

• 151

ФК "Розова долина" записа трети пореден равен мач, завършвайки 1-1 срещу тима на ОФК "Карнобат". Двубоят на стадион "Севтополис" узакони четвъртото място на розите в крайното класиране на Югоизточната група в Трета лига 2 кръга преди края на шампионата. Възпитаниците на Алкесандър Георгиев не могат да задминат Карнобат и остават недостижими за петия в подреждането Атлетик (Куклен).

Първото половреме не предложи голове на зрителите. Гостите имаха по-чистите положения, но закономерно двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. През втората част  розите натиснаха гостуващи отбор. Приклещени в своята половина, играчите на Карнобат разчитаха на контраатаки.

Именно след една такава в 63-ата минута играещите в червени спорни екипи гости откриха резултата. След изпълнение на корнер от странана казанлъчани, футболистите на Карнобат развиха мълниеносна контраатака, а техен нападател преодоля стража Павел Колев.

Настъпателността на розите стана още по-яростна след попадението в тяхната врата. Тя даде своя плод в 72-рата минута, когато Ахмед Фаиков възстанови равенството след изпълнение на пряк свободен удар.

В заключителните минути на двубоя в игра за казанлъчани се появи доскоро лекущият травма Емил Рачев. Надмощието на розите на розите не доведе до нещо повече и така бе фиксирано крайното 1-1. Двата тима завършиха срещата и в числено намален състав. 10 минути преди края бе изгонен играч на гостите, а в последната минута оцветен в червено бе и Николай Стоичков от розите.

Следващият двубой на казанлъчани ги изправя срещу последния в таблицата Елхово. Във финалния кръг от шампионата розите домакинстват на предпоследния Миньор (Раднево), като срещата е насрочена за 27.05.