4 гола вкараха розите при последното домакинство за 2016-а

• 236

В последния си домакински мач за есента отборът на Розова долина разби Елхово с 4:0. В герои за казанлъчани се превърнаха Димитър Вакавлиев с 2 попадения, Атанас Апостолов и Кристиан Петров с по едно. С успеха си розите запазиха третата си позиция в класирането на Югоизточната група в Трета лига, изоставайки на 3 точки от лидера Загорец.

Александър Георгиев пусна в игра следните 11: Цветан Тодоров, Вакавлиев, Петко Георгиев, Диан Динев, Ивайло Иванов, Атанас Апостолов, Ахмед Фаиков, Рачев, Кристиан Петров, Григор Георгиев и Владислав Калайджиев.

Още в началните минути домакините не оставиха съмнения кой е по-класният отбор, но няколкото разбърквания пред вратата на сините не доведоха до гол. В 10-ата минута Фаиков изскочи зад гърба на отбраната на Елхово, но шутът му мина на сантиметри от вратата. Малко след четвърт час игра Петров и Калайджиев имаха уникална възможност да открият резултата. Двамата нанесоха общо 3 удара в рамките на 10 секунди, но първо стражът на гостите показа добър рефлекс, после напречната греда запази мрежата им суха, докато при третия опит топката напусна очертанията на терена.

Все пак неизбежното се случи само 90 секунди по-късно. Коварен удар от дистанция бе спасен от вратаря на Елхово, а при добавката Апостолов бе безпогрешен за 1-0.

Проблемите за гостите се задълбочиха, след като в 31-вата минута останаха с 10 човека на игралното поле. Григор Георгиев се отскубна от отбраната в синьо и бе посечен от последния защитник. Съдията не се поколеба и показа червен картон.

Последвалият наказателен удар бе изпълнен от Апостолов, но бе спасен с вещина от стража на гостите. Половин минута след разигралата се ситуация топката попадна във Вакавлиев, който без подготовка отправи снаряд от около 30 метра, вкарвайки фамозно попадение за 2-0.

В 35-ата минута резултатът придоби класически вид – в прегръдките на своите съотборници отново бе Петров, който отблизо прониза съперниковата врата за 3-0.

В тези минути с пропуски за розите се отчетоха Фаиков и Рачев, а преди почивката казанлъчани поразиха за четвърти път целта. В 44-ата минута Вакавлиев вкара втория си гол в срещата след разбъркване при изпълнение от ъглов удар.

Втората част започна със смяна в тима на Розова долина. В игра се появи Енгин Махмуд на мястото на капитана Апостолов. Действията на терена продължиха да се развиват пред вратата на Елхово, а първата солидна възможност се откри пред Калайджиев от пряк свободен удар. Изстрелът му за съжаление на публиката премина на сантиметри от левия страничен стълб на гостите.

Играчите на Елхово все повече се изнервиха от негативния развой на срещата и нарушенията им зачестиха, което накъса играта. Късметът си от свободен удар пробва и Рачев, но също не сполучи. Втората промяна в състава на розите дойде в 65-ата минута – Фаиков напусна терена за сметка на Боян Нейчев. Третата смяна дойде минути по-късно, когато Камен Петков се появи в игра, заменяйки Рачев.

До края на срещата розите продължиха да са пълен господар на терена, но до нови попадения не се стигна. В 78-ата минута гол на Калайджиев бе отменен от арбитъра заради игра с ръка, докато Григор Георгиев имаше две идентични ситуации, но стражът на Елхово бе бдителен и не допусна изненада.

В следващия, заключителен кръг от есенния дял на шампионата Розова долина гостува на последния в таблицата Миньор Раднево.

автор: Станислав Пращаков