Розите сломиха Евроколеж в Казанлък

• 162
Динев реализира за 1-0

Футболният тим на Розова долина надви Евроколеж (Пловдив) с 3-1 на стадион "Севтополис" в Казанлък.

Домакините излязоха в състав: Цветан Тодоров,  Кристиян Петров, Петко Георгиев, Милен Христов, Николай Цонков, Емил Рачев, Иван Цанков, Григор Георгиев, Пламен Колев, Атанас Апостолов и Николай Стоичков. В първите 10 минути Розите имаха 2 отлични възможности за гол, в основата на които беше Емил Рачев, но ударите към вратата профучаваха покрай очертанията на последната.

Розите продължиха да са по-дейният тим на игралното поле и Пламен Колев в 14-ата минута принуди стража в синьо да се намеси. Минута по-късно Емил Рачев от точката за изпълнение на дузпа разтресе напречния стълб. В този период играта на възпитаниците на Александър Георгиев се отличаваше с интензивна преса дълбоко в половината на колежани. В 24-ата минута дойде първата опасност пред Цветан Тодоров, но той се намеси с вещина.

В 29-ата минута принудителна смяна извърши старши-треньорът на Розова долина и в игра влезе Диян Динев на мястото на контузения Атанас Апостолов. Веднага след това последва нов импулс в играта на домакините и те създадоха две чисти голови положения, като особено близо до гола бе Стоичков, който с шпагат отправи удар от непосредствена близост, но той премина над вратата.

Футболната логика възтържествува в 35-ата минута и резервата Диян Динев реализира за 1-0 след перфектно центриране на Емил Рачев. Три минути по-късно Рачев имаше шанс за удвояване на резултата, но топката му дойде висока и ударът му с глава мина над вратата на гостите. В последната минута на първата част Стоичков надбяга последния защитник на Евроколеж и беше повален. За постъпката си футболистът на гостите бе изгонен от главния съдия.

Втората част започна ударно за розите и Кристиян Петров направи 2-0. 15 минути след почивката вратарят на гостите показа завиден рефлекс и отрази удар от непосредствена близост. Играчите в червено стигаха с лекота до вратата на гостите, а стражът им се превърна в движеща се мишена. В 74-ата минута при бърза контраатака Евроколеж стигна до най-чистата си ситуация за гол, но Цветан Тодоров обезсърчи противниковите играчи с намесата си. Грешка на Емил Рачев в 85-ата минута току пред наказателното поле позволи на гостите да намалят на резултата до 2-1 и да помечтаят за точката.

До края Розите изпуснаха възможност за трети гол в лицето на резервата Николай Георгиев, а в продължението друг играч от скамейката, Станислав Биртанов, оформи с глава крайното 3-1.