Розите загряха за Гонзо и Черно море с победа

• 176
Кристиан Петров изразява радостта си след попадението си за 3:1

Розова долина постигна пета победа в шампионата на Югоизточната група в Трета Лига. Розите надделяха над старозагорския Верея II с 3:2 в динамичен двубой, изпъстрен с положения. Двубоят се яви и генерална репетиция за предстоящата среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България срещу елитния Черно море с треньор Георги Иванов – Гонзо.

Мачът започна превъзходно за казанлъчани. Още в третата минута Емил Рачев направи типичен за него пробив през центъра и бе повален непозволено в наказателното поле. Съдията не се подвоуми и посочи бялата точка. Самият потърпевш застана зад топката и не сгреши за 1:0.

Десет минути по-късно резултатът бе изравнен. Бившият футболист в редиците на Розова долина Николай Стоичков с прецизен удар от дистанция порази вратата на Цветан Тодоров.

Отлична възможност да излязат отново напред в резултата се откри пред розите. 40-метров ювелирен пас по земя на Фаиков разсече защитата на гостите и намери откъсващия се Кристиан Петров. Той нанесе удар, но скъсилият дистанцията Петрунов го парира.

Блестяща намеса на Тодоров запази вратата му от втори гол, а при добавката от непосредствена близост играч в зелено направи фрапантен пропуск, изпращайки топката над напречната греда.

В 31-ата минута Николай Георгиев имаше прекрасен шанс да даде аванс на розите, след като от упор стреля с глава, но Петрунов показа добър рефлекс и не позволи да се стигне до попадение.

Само 4 минути по-късно голмайсторът Рачев се озова очи в очи с Петрунов, но и той не съумя да излъже стража на гостите. В 37-ата минута гол Атанас Апостолов покачи резултата на 2:1 след безупречно изпълнен пряк свободен удар.

Пет минути след почивката Стоичков се отскубна от отбраната в червено, но изстрелът му не сполучи. Две минути по-късно Верея остана с 10 души на терена, след като Васил Ботев бе изгонен и пое преждевременно към съблекалнята.

Веднага след това Апостолов имаше шанс да увеличи преднината на розите, но топката рикошира в купа от играчи и Петрунов отрази ситуацията.

Малко преди да изтече час след началото на срещата, дойде първата смяна в състава на домакините. Камен Петков влезе в игра за сметка на Калайджиев. Секунди по-късно Рачев опита запазената си марка – топовен шут от дистанция – но Петрунов боксира.

В 62-ата минута прецизно калкулирано подаване намери Кристиан Петров, който матира Петрунов за 3:1 в полза на розите. Преди да бъде изпълнен началният удар след попадението, Атанас Апостолов отстъпи мястото си на Боян Нейчев.

В 67-ата минута Кристиан Петров пробва да дублира името си сред голмайсторите, но техничният му удар премина над вратата.

В рамките на 10 секунди розите имаха два шанса за четвърти гол. Първата възможност се откри пред Фаиков, но вратарят на гостите се хвърли в краката му. Избитата топка попадна в краката на Петров, чийто удар премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 74-ата минута Емил Рачев получи почивка от старши-треньора Александър Георгиев и напусна терена за сметка на Енгин Махмуд. 8 минути по-късно след появата си в игра той се озова на чиста ситуация фронтално срещу вратата, но ударът му с глава бе спасен.

До края на срещата розите осъществиха още няколко опасни атаки, докато в последната от добавените минути продължение гостите оформиха крайният резултат 3:2 чрез Чахов.

Титулярен състав на розите: Тодоров, Цонков, П. Георгиев, Динев, Вакавлиев, Апостолов (к), Фаиков, Рачев, Калайджиев, Кр. Петров, Н. Георгиев

автор: Станислав Пращаков