Розите започнаха с победа шампионата – връчиха им купа

• 249

Отборът на Розова долина се поздрави с успех в началото на шампионата на Югоизточната В група. Вицешампионът в лигата от миналия сезон надви с 2-0 Ураган (Бояджик), а преди началото на срещата бяха наградени от Димитър Балтаджиев с Купа за второто място през сезон 2015/2016.

На стадион "Севтополис" розите започнаха в състав: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Милен Христов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев, Иван Цанков, Емил Рачев, Ахмед Фаиков, Григор Георгиев, Кристиан Петров и Владислав Калайджиев.

Още в четвъртата минута казанлъчани откриха резултата. След самостоятелен рейд отляво Димитър Вакавлиев преодоля защитата и вратаря на Ураган за 1-0. Началните двайсетина минути на полувремето преминаха при поделено надмощие.

Първата намеса на стража на домакините Цветан Тодоров дойде в 21-ата минута, като не бе затруднен от удар на противников футболист. В 29-ата минута Владислав Калайджиев отправи опасен изстрел с глава след прецизно центриране на Цонков. За радост на вратаря на сините топката премина на сантиметри от лявата ми греда.

В 37-ата минута се стигна до куриозна ситуация, която ощети розите. След двойно подаване Емил Рачев отбеляза гол, но главният арбитър отсъди нарушение в полза на домакините. Казанлъшките футболисти основателно претендираха за авантаж, но съдията не уважи апелите им. При последвалия пряк свободен удар Рачев намери стената, изградена от играчите на Ураган.

Шест минути след подновяването на играта розите имаха златен шанс да удвоят аванса си. Емил Рачев нанесе коварен удар от 17-18 метра, който бе отразен с вещина от вратаря на Ураган. Григор Георгиев направи добавка по отбитата топка, но не сполучи с опита си за гол.

Две минути по-късно Фаиков нанесе шут от средна дистанция, но и той не намери очертанията на вратата на гостите. Отчетливият натиск на възпитаниците на Александър Георгиев даде резултат в 55-ата минута. Рачев направи 2-0 след асистенция на Калайджиев.

В 61-ата минута Григор Георгиев пробва триково да отбележи с пета, но ударът му бе блокиран. Фаиков в 77-ата минута можеше да реализира трето попадение, но нацели гредата. В следващия четвърт час двубоят премина в лежерно русло. В 80-ата играчите в синьо имаха шанс да върнат едно от попаденията, но ударът с глава на техен играч беше анемичен и неточен.

Седем минути преди края на редовното време гредата се оказа верен помощник и на розите и до гол не се стигна. В 87-ата минута Рачев слаломира покрай бранителите на гостите, но последвалия му изстрел мина над напречната греда. До края на до други положения не се стигна.