С пет гола зарадваха публиката футболистите на Розова долина

• 240

Победа, изкована с лекотa, постигна ФК "Розова долина" срещу гостуващия тим на "Арда" Кърджали на стадион "Севтополис". Футболистите на Александър Георгиев се наложиха над съперника си с внушителното 5-0, като головете в полза на розите реализираха Стоичков, Чергев, Фаиков и на два пъти Григор Георгиев.

Двубоят започна с усилен натиск от страна на домакините. Розите пресираха дълбоко, което затрудняваше гостите да изнасят топката от собствената си половина. Още в 6-ата минута Фаиков стреля към вратата на Арда, стражът изби топката, която попадна в краката на Чергев. Той разтресе напречната греда, като топката тупна около голлинията на кърджалии. Съдията не посмя да присъди попадение за Розова долина, което доведе до възмущение сред публиката.

Още няколко опасни набега по фланговете внесоха смут в наказателното поле на Арда, но играчите в зелени спортни екипи успяха да опазят вратата си суха. Спорните решения на рефера продължиха и то отново в ущърб на розите. Стоичков се отскубна от опеката на защитниците и последният бранител го покоси около границите на наказателното поле. Арбитърът отново пощади отбора от Кърджали, отсъждайки пряк свободен удар и изваждайки картон с жълт цвят на провинилия се бранител. Решението на съдията доведе до нова порция негодувания от страна на публиката.

Логичното все пак се случи в 25-ата минута, когато резултатът бе открит. Григор Георгиев проби остро и пусна пас към Стоичков, който засече и порази вратата на гостите за 1-0. Головото шоу продължи само 2 минути по-късно, когато неубедителна намеса на стража на гостите след изстрел на Фаиков, прати топката в краката на Чергев, който направи добавка за 2-0.

До края на половремето нещата на терена се поуспокоиха, като в самия му край Чергев принуди вратаря на Арда да се разтегне максимално след удар с глава. След вратарската намеса топката навести напречната греда за втори път.

Втората част започна с гол от съблекалните. Не бяха изминали и 10 секунди от подновяването на играта, когато Григор Георгиев записа името си сред голмайсторите. Веща проява на вратаря на гостите не позволи на Георгиев да отбележи втори гол. Четвърто попадение все пак падна, а негов автор бе Фаиков. Той се разходи като на парад между няколко играчи в зелено и хладнокръвно направи 4-0.

Последният гол дойде десетина минути преди края на срещата, а негов автор бе Григор Георгиев. Малко след това Арда стигнаха до първото си положение в двубоя. Фрапантен пропуск направи техен нападател, който от 2 метра нацели горната греда. Това бе и последният интересен момент в двубоя.

Следващите 2 срещи на възпитаниците на Александър Георгиев са гостувания. В сряда отборът гостува в Асеновград, а събота – на Гигант (Съединение). Футбол на стадион "Севтополис" ще се играе на 6.05., когато розите посрещат Атлетик (Куклен).