Григор Димитров се повесели с Весели – отива на полуфинал в Истанбул

• 78

Григор Димитров продължава похода си към титлата на тенис турнира в Истанбул. На четвъртфинала днес най-добрият ни тенисист се наложи над Иржи Весели с 7-6 (7-1),6-1 като по този начин си осигури място на полуфиналите. Kazanlak.live припомня, че именно чехът елиминира световния номер 1 Новак Джокович на Мастърса в Монте Карло по-рано през месеца.

Срещата започна с бърз гейм на нула за сервиращия левичар от Чехия. След това си размениха по два гейма, за да се стигне до три поредни точки за пробив за Весели при 3-2 в негова полза. Чехът се възползва от първия си шанс след грешка на Димитров и поведе с 4-2. Хасковлията се опита да върне мигновено пробива, но солидните сервиси на левичаря осуетиха тази възможност и българинът бе принуден да сервира за оставане в сета. Григор Димитров си взе безметежно подаване за 5-3. В решителния момент 29-ия в света българин се събра и достигна до първата си точка за пробив в мача, реализира я след вдъхновяващо изпълнение от бекхенд, с което съхрани шансовете си за спечелване на първата част. С третия пореден гейм в своя полза родният тенисист изравни за 5-5. Логичният завършек на сета бе в тайбрек след разменени геймове от двамата. Димитров стартира ударно в него и поведе убедително с 5-0 и затвори тайбрека със 7-1 точки.

Равностойният развой на двубоя продължи и във втория сет. При 2-1 в полза на Димитров той получи 3 възможности за пробив в сервиса на двуметровия си съперник и успя да поведе с 3-1. Резултатът стана 4-1 с успешна атака от форхенд страната.Това като че ли окончателно пречупи съпротивителните сили на чеха. Григор стигна до точка за пробив след зрелищен лоб, а двойна грешка на левичаря прибaви гейма в полза на българина за 5-1. Последва рутинен гейм на нула, с което Димитров приключи мача.

Утре е мачът на Григор Димитров от полуфиналите, а там го чака победителят от Иво Карлович и Марсел Гранойерс.