Григор Димитров се справи с Лопез в Синсинати след обрат

• 151
снимка: gettyimages.com

След като в първия кръг на турнира от серия Мастърс 1000 преодоля категорично французина Жил Симон (номер 31 в света), Григор Димитров успя да се справи с Фелисиано Лопез във втория кръг.  Българинът надделя над намиращия се под номер 18 в ранглистата испанец след обрат 5-7, 6-3, 7-6 (6).

Срещата започна с уверен сервис гейм на 0 за Димитров, който завърши с атрактивна размяна на удари на мрежата. Левичарят от Испания не изневери на стила си и заложи на сервис–воле в своите подавания. Той изравни резултата и на свой ред с трудно воле стигна до точка за пробив, която реализира след предизвикана грешка на българина. Първата ни ракета при мъжете моментално върна пробива и възстанови паритета в сета. Двамата си разменяха геймове без въвличане в затруднения и допускане на брейкболи на съперника до 5-4 в полза на Димитров. Когато испанецът сервираше за оставане на в сета, хасковлията стигна до 2 сетбола, но не съумя да ги оползотвори и Лопез изравни по 5. Загубил концентрация от пропуснатите възможности за затваряне на първата част, Димитров позволи на опонента си да го пробие при третата удала се възможност в гейма. Застанал зад сервис линията 18-ият в света не сгреши и ве първия сет със 7-5.

Димитров прекъсна серията от 3 поредни гейма на Лопез на старта на втората част. Геймовете вървяха бързо в актива на сервиращите, коите не срещаха сериозен отпор при посрещането до 3-2 за родния тенисист. Тогава Димитров намери ритъма си и при втория си опит да пробие в гейма успя, за да дръпне с 2 аванс. Той оцеля на предизвикателството на Лопез и спаси брейкбол, повеждайки с 5-2. Испанецът се задържа в сета с гейм в собственото си подаване. Гришо бе непоколебим в сервиса си и затвори сета с 6-3 след печеливш форхенд по обратния диагонал.

След паузата между геймовете се отвориха 2 възможности за пробив пред българския тенисист, но сервисът отърва Лопез. Безметежен гейм на нула изравни резултата за 1-1. Лопез взе втори гейм на сметката си на 30. Доминацията на сервирашите продължи и Димитров направи 2-2. Не продължи много и времето до паузата между геймовете – Лопез набързо взе на нула сервиса си. Двамата не предприемаха излишни рискове, което не довеждаше до точки за пробив до 6-6. Първият минипробив дойде след минаващ удар на Лопез, с което поведе с 2-0 точки. Димитров си върна загубеното след зрелищно разиграване, в което той бе догонващ и връщаше волета от немислими позиции, докато испанецът сбърка. Веднага дойде втора поредна точка в подаването на ибериеца и Димитров се озова с 2 точки аванс при 4-2. Българинът изпусна два мачбола при 6-4. Фрапантна грешка при смаш даде трети мачбол за родния тенисист и то при негов сервис. Той не сгреши и взе тайбрека с 8-6, с което спечели и мача в три сета.

автор: Станислав Пращаков