Късен гол на Калайджиев донесе победата на Розова долина над Любимец

• 375

Първа победа за пролетния полусезон в Трета лига постигна Розова долина в първия си официален двубой за 2017-а на стадион "Севтополис". Тимът на Александър Георгиев надделя над Любимец с 2:1, като победното попадение реализира Владислав Калайджиев в 90-ата минута на срещата.

Първото полувреме не предложи много опасности пред двете врати заради множеството тактически и на моменти по-груби фалове на гостите. Това наруши ритъма на играта на домакините. Първата възможност за гол се откри пред гостите от статично положение. Играч в синьо отправи опасен изстрел в 10-ата минута, но стражът Павел Колев се разтегна максимално, за да отрази и да съхрани нулевото равенство.

Постепенно розите упражниха териториален натиск. В 18-ата минута Григор Георгиев шутира с десния си крак от дистанция, но топката не намери очертанията на вратата. 5 минути по-късно именно той се озова в прегръдките на съотборниците си, откривайки резултата. Фаиков го изведе от дълбочина, стражът на Любимец тръгна да излиза неразчетено, но докато се върне на голлинията си Георгиев финтира защитник и прониза вратата на гостите за 1:0.

Любимец изравни резултата след половин час игра. Футболист на гостите стреля от границите на наказателното поле и ударът му се оказа неспасяем за Колев. До края на първата част Григор Георгиев имаше възможност да изведе напред розите, но сантиметри го разделиха от второ попадение в срещата.

Втората част също бе накъсана. Нарушенията зачестяваха, а развоят на двубоя се нравеше на гостите. 5 минути след почивката Григор Георгиев имаше положение, но стражът на гостите парира удара му отблизо. Александър Георгиев прибегна до смените в 66-ата минута, В игра се появи Владислав Калайджиев на мястото на Николай Георгиев.

13 минути преди края на срещата Кристиан Петров се измъкна зад гърба на бранителите в синьо и за последният от тях остана единствено да го фаулира. Главният арбитър не се поколеба и показа червен картон на играча на Любимец. Фаиков не сполучи от последвалия свободен удар, докато Александър Георгиев реагира мигновено – извади защитника Мартин Петров и пусна тарана Чергев.

Оттук до края на срещата действията на игрището се проведоха пред врата на гостите. Тон за канонадата от удари даде капитанът Атанас Апостолов. Последваха удари на Петко Георгиев, Фаиков, отново Апостолов, гредата бе разтресена 2, като първия бе особено зрелищен – след страховит шуб от над 30 метра на Кристиан Петров.

Вратарят на Любемец бе на път да се превърне в герой на срещата, когато Калайджиев го матира в последната минута, с което фиксира крайния резултат от 2:1.

С успеха си розите остават на четвърта позиция на 4 точки от новия лидер Загорец. В следващия си двубой казанлъчани гостуват на Раковски.