Левски отдалечи розите от втората позиция

• 41

Розова долина допусна поражение при гостуването си на Левски (Карлово) с 2-1 в мач от ХХII кръг на Югоизточната В група. Срещата започна с превес на домакини, но първото положение се откри пред възпитаниците на Александър Георгиев.

След изпълнение на корнер Петко Георгиев свали топката с глава, а Кристиян Петров стреля с левия крак и бе близо до откриване на резултата. В 7-ата минута падна първото попадение в двубоя. То отиде в актива на футболистите в сини екипи, като голмайстор стана Филип Лупов. Левски продължи да е по-дейният тим на терена и в 10-ата минута се отчете със зрелищен удар от воле от пеналтерията, минал над вратата, пазена от Цветан Тодоров.

Постепенно розите изравниха играта и след спорно вдигната засада, в 15-ата минута гол на Григор Георгиев с глава бе отменен. В 22-ата минута Тодоров увисна при една висока топка и за негов късмет нападател на домакините се засуети и не успя да отправи изстрел. 3 минути по-късно Цонков имаше шанс да порази целта след изпълнение на пряк свободен удар, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

В 39-ата минута Стоичков напредна по десния фланг на атаката на Розова долина, пусна остра топка, която се озова в краката на Григор Георгиев. Той овладя подаването и стреля в близкия ъгъл на вратата, но стражът на домакините, Абди Абдиков, се намеси вещо. Рефлексът на вратаря на домакините бе тестван и от Емил Рачев вследствие на удар от свободен удар, но Абдиков се справи с предизвикателството.

През втората част играта се насити с нарушения, съпроводени с редица картони и в двете посоки. В 55-ата минута златна възможност изпуснаха сините. Шут на техен играч преодоля Тодоров, но куриозно току пред голлинията негов съотборник предотврати удвояването на резултата. До такова удвояване все пак се стигна в 66-ата минута, когато играч на Левски бе изпуснат от отбраната на гостите и спечели битката с Тодоров.

В 71-ата минута Рачев опита от фаул, но топката напусна очертанията на терена в аут. Розите тръгнаха на финален щурм и натикаха играчите на Левски в собствената им половина, като домакините всячески бавеха времето. Все пак розите стигнаха до намаляване на резултата, когато в 77-ата минута Григор Георгиев бе изведен сам срещу стража на сините и не сбърка, пращайки топката в далечния ъгъл за 2-1. С изтичане на времето футболистите на Александър Георгиев се изнервиха на съдийските решения и за бурни реакции против тях капитанът Атанас Апостолов и Димитър Вакавлиев бяха декорирани в жълто. До края на двубоя имаше повече лежане в синьо, отколкото футбол и срещата завърши с минимална загуба за розите.

Титулярен състав на Розова долина: Тодоров, Цонков, М. Христов, П. Георгиев, Вакавлиев, Цанков, Рачев, Апостолов (к), Кр. Петров, Гр. Георгиев, Стоичков