Розите изиграха първи двубой в Казанлък за 2017-а година

• 119
снимка - архив

Розова долина изигра последната си контролна среща през зимната пауза и първи двубой пред казанлъшка публика за 2017-а година. Розите се изправиха на стадион "Севтополис" срещу отбора на Ботев (Гълъбово), който се подвизава във Втора лига. Срещата завърши с победа на гостите с 1:2, но от показаното на терена се видя, че не казанлъчани не отстъпват по нищо на тима от втория ешалон.

В първия четвърт час домакините имаха териториално предимство и действията се водиха главно в половината на Ботев (Гълъбово). Напук на логиката първото положение бе в актива на гостите – далечен шут застрашително се насочи към вратата на розите, но ударът излезе в аут.

В 23-ата минута резултатът бе открит в полза на тима от Гълъбово. След центриране от фаул играч в черен екип засече топката и отбеляза за 0-1.

В 32-ата минута съдията отсъди 11-метров наказателен удар в полза на казанлъчани за спъване на Владислав Калайджиев. Зад топката при изпълнение на удара от бялата точка застана Емил Рачев, който не сгреши, и равенството бе възстановено.

Рачев можеше да отбележи второ попадение в 37-ата минута, но коварно топналият му шут от дистанция бе отразен от стража на гостите.

41-ата минута Петко Георгиев се контузи, което доведе до опасен удар за Ботев. Изстрелът бе париран от новото попълнение на розите – вратаря Павел Колев, а Петко Георгиев напусна терена, заменен от Мартин Петров.

Първото полувреме завърши при резултат 1-1, а втората част започна в опасност пред вратата на гостите. Калайджиев се измъкна от опеката на защитниците, но ударът му бе избит в корнер от стража на Ботев.

Малко след час игра Кристиан Петров от малък ъгъл обстреля вратата на гостите, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

В 69-ата минута гоститв отново се озоваха напред в резултата. Голът падна от дузпа за  нарушение на вратаря Павел Koлев срещу нападател в черен спортен екип. До края  на срещата шансове за повторни изравняване се откриха пред Григор Георгиев, Димитър Вакавлиев и завърналият се Иван Чергев, но до попадение така и не се стигна.

Розите откриват участието си в пролетния дял на Югоизточната група на Трета лига с гостуване на Ураган (Бояджик) другата събота, 25-и февруари.