Розите писаха четворка на граничарите

• 75

Розова долина разпиля и разгроми Свиленград 1921 в мач от втория пролетен кръг на Югоизточната В група. Това е първа победа за тима на Александър Георгиев, след като преди седмица загубиха гостуването си в Пловдив на Спартак с минималното 0-1.

Розите бяха пълен господар на терена и първото полувреме завърши с аванс от 2-0 за домакините. Голмайстори бяха в 17-ата и в 20-ата минути Пламен Колев и Атанас Апостолов, като това беше най-малкото, с което се отърваха митничарите.

През втората част отново валяха положения. Стоичков пропусна в 59-ата минута, останал сам под малък ъгъл. Минута по-късно Пламен Колев залъга бранител и стреля от границата на наказателното поле, но със сетни усилия стража на Свиленград спаси. От корнера последва балонно центриране Георгиев коварно насочи топката с глава, но със самоотвержен плонж вратарят на гостите парира удара. В 63-ата минута и гредата помогна на граничарите да запазят резултата, установен на почивката. Тогава Стоичков центрира остро по земята, а Емил Рачев от 3-4 метра разтресе напречния стълб. Голът не закъсня и цифровото изражение се превърна в класика.

3-0 направи Кристиян Петров в 71-ата минута с кинжален удар по диагонал препарира противниковия вратар след извеждащ пас на Николай Стоичков. След гола розите сякаш намалиха оборотите, но точно в момент на затишие падна и последният гол в двубоя. Негов автор бе отново Пламен Колев, който от 4-5 метра разстреля вратата на съперниците. До края като че ли концентрацията падна и Стоичков пропусна сам срещу вратаря на гостите. В заключителните минути съдията не отсъди дузпа за казанлъчани, сякаш смилявайки се над Свиленград.