Розите се бориха мъжки, но отпаднаха от Черно море

• 390

Отборът на Розова долина изигра равностоен мач с елитния Черно море, но не успя да поднесе сензация в турнира за Купата на България. Двубоят от 1/16-финалната фаза на надпреварата розите отстъпиха с 1:2 на водения от Георги Иванов – Гонзо тим на стадион "Севтополис". На стадиона се бяха събрали хиляди зрители, които превърнаха срещата в истински празник.

120 секунди след първия съдийски сигнал розите имаха шанс пред вратата на моряците. Кристиан Петров центрира към Григор Георгиев, но силният му шут премина над вратата.

В 16-ата минута дойде и първата ситуация пред гостите, когато техен играч стреля отдалеч, но топката профуча над напречната греда.

Главният съдия посегна към картоните си и оцвети в жълто Григор Георгиев за нарушение в центъра на терена в 18-ата минута. Две минути по-късно Иван Коконов откри резултата в полза на гостите. При отбелязване на попадението имаше съмнения за засада, която обаче не бе отсъдена.

Малко след половин час игрово време Иван Цанков опита късмета си с шут отдалеч, но не сполучи. В 39-ата минута Емил Рачев се озова на любимата си позиция – 20-ина метра фронтално срещу вратата на съперника. Ударът му бе блокиран от бранител в зелено-бяло и напусна очертанията на терена в корнер. След последвалия ъглов удар дойде най-чистото положение за казанлъчани до този момент. Неубедителна намеса на Коварж позволи на Григор Георгиев да нанесе изстрел, който бе отразен, а при добавката с ножичен удар Кристиан Петров не порази целта.

Златна възможност имаха розите в последната минута на първата част. Петров напредна по дясното крило и пусна пас по земя. С острото подаване на крилото се разминаха последователно Емил Рачев и Григор Георгиев, като по този начин до завършващ удар не се стигна. В добавеното време Ян Малик от гостите получи жълт картон.

Три минути след подновяването на играта Ахмед Фаиков проби към центъра и с плътен удар обстрелва Коварж, но топката мина на метър от рамката на вратата.

Две минути по-късно моряците имаха шанс, но Цветан Тодоров се намеси блестящо и предотврати опасността.

В ответната атака рейд на Емил Рачев завърши с мощен удар, който с вещина стражът на моряците отрази. След вратарската интервенция топката попадна отново в Рачев, но от малък ъгъл и с по-неудобния му десен крак опъна мрежата от външната страна.

Ситуациите се редуваха пред двете врати и на свой ред  Цветан Тодоров се прояви, като закова в ръцете си топка, която застрашително се бе устремила към вратата му. 10 минути след почивката бранителят в редиците на Черно море Стефан Станчев  бе декориран в жълто.

Александър Георгиев направи първата си смяна. Играта напусна Иван Цанков, а неговото място бе заето от Владислав Калайджиев.

Настъпиха минути на затишие до 69-ата минута. Тогава Григор Георгиев се измъкна от опонента си по лявото крило и подаде на Емил Рачев. Офанзивният футболист на розите шутира с десния крак, но със сетни сили стража на гостите спаси.

Георги Иванов – Гонзо реагира мигновено и пусна в игра Цветков на мястото на Малик. Александър Георгиев също извърши смяна. На терена влезе Камен Петков, заменяйки капитана Атанас Апостолов.

Няколко минути по-късно моряците имаха сериозно положение, но топката облиза  страничната греда на Тодоров.

В 81-вата минута гостите удвоиха резултата, като в прегръдките на съотборниците си се озова Валентин Йосков.  Розите се втурнаха на щурм, след като се оказаха догонващи с 2 гола.

Натискът им доведе до попадение. То дойде от дузпа в 87-ата минута. Зад топката при изпълнението на 11-метровия наказателен удар застана Емил Рачев, който хладнокръвно реализира за 1:2.

В първата до добавените три минути продължение Милен Христов имаше възможност да изравни резултата и да прати срещата в продължение. Параболичният му удар с глава обаче мина на сантиметри от лявата греда на вратаря на Черно море за неудовлетворение на многобройната казанлъшка публика.

С това интересните ситуации пред двете врати свършиха, а последният съдийски сигнал узакони преминаването на Черно море в следващата фаза на турнира за Купата на България.

Стартов състав на Розова долина: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Петко Георгиев, Милен Христов, Димитър Вакавлиев, Иван Цанков, Атанас Апостолов (к), Емил Рачев, Григор Георгиев, Кристиан Петров, Ахмед Фаиков

автор: Станислав Пращаков