Розите се върнаха на победния път срещу Асеновец

• 314

Под абсолютно превъзходство и контрол премина срещата от Югоизточната група на Трета лига противопоставила отборите на Розова долина и Асеновец. Двубоят на стадион "Севтополис" завърши 2:0 в полза на розите, като това бе най-малкото, с което гостите се отърваха.

Още в началните минути Григор Георгиев изпусна чисто положение от близко разстояние, което подсказа как ще се развие първата част. В  деветата минита Атанас Апостолов след добавка при свободен удар намери целта, но младият страж на гостите улови топката. Малко след четвърт час той повтори упражнението, но отново в ръцете на противниковия вратар.

В 20-ата минута след центриране на Николай Георгиев Емил Рачев направи атрактивно изпълнение с пета, прехвърлило вратата. Последваха удари на Кристиан Петров, Рачев, Григор Георгиев и Калайджиев но без успех. Канонадата пред вратара на Асеновец продължи с пълна сила и в 43-ата минута плътен и коварен удар на Апостолов от над 30 метра бе спасен с вещина. След последвалия ъглов удар Григор Георгиев засече топката с глава, но тя премина покрай вратата. Няколко минути след това отново той уцели напречната греда след нов корнер.

След почивката нещата не се промениха. 120 секунди след началото на полувремето Калайджиев бе на удобна стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран със самоотвержена проява на бранител в бяло. В 51-ата минута за втори път гредата се оказа верен помощник на Асеновец – този път след шут на Петров. Натискът на розите се увенча с успех в 57-ата минута. Григор Георгиев напредна по левия фланг, залъга двама бланители и с параболичен удар прехвъли стража на гостуващия тим за 1:0.

След гола изграчите в бели екипи се изнервиха и на терена футбол почти не си игра. Зачестиха нарушения, а с увеличаващия им се брой и грубостта им главният съдия показа няколко картона. Напрежението на терена ескалира до такава степен, че на няколко пъти се стигна до сериозни словесни разправии, които допълнително накъсаха играта.

Все пак футболната логика възтържествува напълно в 88-ата минута, когато Емил Рачев покачи на 2:0, след подаване на резервата Енгин Махмуд. Минута по-рано друга резерва – Камен Петков – пропусна златен шанс също да удвои резултата, но останал сам срещу вратаря стреля право в него.

Титулярен състав на Розова долина: Цв. Тодоров, Н. Цонков, Д. Динев, М. Христов, Д. Вакавлиев, Е. Рачев, А. Апостолов (к), Вл. Калайджиев, Кр. Петров, Гр. Георгиев, Н. Георгиев

автор: Станислав Пращаков