Розите вкараха 4 гола на Евроколеж в Казанлък

• 223

11-а победа в 11 срещи пред родна публика записа ФК "Розова долина". Този път на стадион "Севтополис" тимът на Александър Георгиев сломи съпротивата на Евроколеж с 4:0. По този начин розите продължават похода си към първата позиция в таблицата на Югоизточната група на Трета лига, като изостават само на 2 точки от лидера ФК "Марица" Пловдив.

Розите бяха пълновластен господар на терена през целия двубой. Още в началните минути дадоха да се разбере, че няма да допуснат изненада. В 4-ата минута Емил Рачев бе близо до откриване на резултата, след като обстреля вратата на гостите от пряк свободен удар. 5 минути по-късно отново той опита късмета си с удар от дистанция, но не уцели целта. В 12-ата минута отново се отдаде възможност пред Рачев от свободен удар. Прецизното му изпълнение разтресе горната греда на колежани.

Сгъстената защита на играещите в синьо гости бе преодоляна в 21-вата минута. Николай Стоичков напредна по десния фланг и намери с пас по земята Григор Георгиев, който засече топката, изпреварвайки защитник на гостите, и откри резултата в полза на домакините.

В тези мигове гостите изпитваха затруднение да изнесат топката от собствената си половина. В 26-ата минута Стоичков се позиционира по-добре от бранител на Евроколеж, измъкна се от опеката му и стреля от малък ъгъл, не успя да порази противниковата врата. 120 секунди по-късно Рачев опита да изненада излезлия страж на гостите с прехвърлящ удар от центъра на терена, но със сетни усилия вратарят предотврати попадение. До края на полувремето Фаиков и Стоичков имаха шансове, но до нов гол не се стигна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират и току след първия съдийски сигнал за начало на втората част Емил Рачев матира гостите за 2:0 с удар от границата на наказателното поле. В 52-рата минута резултатът придоби класическо измерение. Атанас Апостолов изскочи зад гърба на защитата и елегантно прехвърли стража на Евроколеж за 3:0.

Вратарят на розите, Петрунов, се намеси авторитетно при първото опасно положение в актива на гостите в 64-ата минута. В 67-ата минута розите увеличиха аванси на 4 гола. Динев вкара с глава, след разбъркване от корнер. Оттук докрая срещата се доиграваше. Все пак шансове за още попадения имаха Рачев и Кристиан Петров.

В следващия кръг розите гостуват на лидера в класирането ФК "Марица" в Пловдив. Двубоят ще се изиграе в петък (24.03.).

Титулярен състав на розите: Петрунов, Николай Георгиев, Петко Георгиев, Динев, Вакавлиев, Апостолов (к), Фаиков, Рачев, Кр. Петров, Григор Георгиев, Стоичков