Розова долина и Атлетик (Куклен) поделиха точките в Казанлък

• 196

Първо реми през сезона записа отборът на Розова долина на стадион "Севтополис". Това стана в поредния  кръг на Югоизточната група на Трета лига, в който розите завършиха 1-1 срещу Атлетик (Куклен). Домакините изоставаха в резултата след ранен гол за гостуващия тим, но с подадение на Григор Георгиев след час игра равенството бе възстановено.

Двубоят започна с гол от съблекалнята за Атлетик, когато техен състезател прониза вратата на розите с диагонален удар от дистанция. Играчите в червено бързо напипаха обичайния си ритъм и упражниха териториален натиск. Гостите от своя страна се затвориха в собствената си половина и разчитаха на спорадични контраатаки.

Отговорът на розите не закъсня. Първо капитанът Атанас Апостолов отправи удар, след като топката се озова в краката след неумело изчистване от страна на бранител в синьо. Изстрелът мина покрай очертанията на вратата. Фаиков пробва да изравни резултата след изпълнение на пряк свободен удар, но не сполучи и отново топката бе насочена извън рамките на вратата на гостите.

Още по-близо бе той до заличаване на пасива на Розова долина, когато в 20-ата минута навърза двама съперникови футболист, освободи си пространство да шутира, но ударът профуча на сантиметри до страничния стълб. Гостите се отчетоха с анемичен удар с глава след изпълнение на корнер, който не затрудни Колев.

Атрактивно изпълнение с глава на Камен Петков за малко не доведе до изравняване на резултата в 25-ата минута. Само 180 секунди по-късно изпълнение на свободен удар на Апостолов облиза напречната греда ма Атлетик.

Топката за втори път навести гредата на гостите в 31-вата минута. Този път мощен шут на Чергев разтресе страничния стълб, след като получи пас от Стоичков. До края на полувремето имаше още шансове за домакините, но до промяна в резултата не се стигна.

Втората част започна с натиск на розите, които трайно се настаниха в половината на Атлетик. Гостите бяха затворили подстъпите към своята врата и в първите 15 минути рядко се стигаше до изостряне на ситуацията, докато не се стигна до 60-ата минута. Тогава топката се озова в краката на Григор Георгиев, който с прецизен удар с левия крак направи 1-1.

Оттук до края розите опитваха всичко, за да се поздравят с победата. Фаиков и Апостолов изпитаха на няколко пъти бдителността на стража на гостите, но без успех. В тези минути играчите в синьо саботираха атаките на розите с всякакви прийоми, дори с цената на жълти картони. Най-чистата ситуация до края на двубоя се откри пред Стоичков. Далечен пас го намери, той изпревари излезлия вратар на гостите, но от малък ъгъл не съумя да намери опразнената врата.

Със спечелената точка розите продължават да бъдат четвърти в подреждането с 59 точки – с 5 по-малко от заемащия трета позиция отбор на Карнобат. В следващия кръг възпитаниците на Александър Георгиев излизат срещу Свиленград (на 10.05.), докато футбол в Казанлък ще се играе идната събота (13.05.), когато Розова долина посреща именно Карнобат.