Емил Рачев донесе четвърта победа от четири мача за розите

• 236

Четвърта победа от изиграни четири мача в шампионата на Трета лига – Югоизточна група записа отборът на Розова долина. В среща, изиграна на стадион "Севтополис", възпитаниците на Александър Георгиев се наложиха над Марица (Пловдив) с 1:0. Голът за казанлъчани реализира Емил Рачев през второто полувреме на двубоя. За отбелязване е, че казанлъшкият тим все още не е допуснал гол в мачовете си.

Розите започнаха срещата в състав: Цветан Тодоров, Николай Цонков (к), Петко Георгиев, Диан Динев, Димитър Вакавлиев, Иван Цанков, Емил Рачев, Ахмед Фаиков, Кристиан Петров, Григор Георгиев и Владислав Калайджиев.

Първата част не предложи много опасни положения. Мачът вървеше равностойно почти до почивката, когато домакините се активизираха. В 37-ата минута Калайджиев се измъкна зад гърба на защитата, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от вратаря на гостите Николов. Няколко минути по-късно Калайджиев проби и пусна пас към Фаиков, който без подготовка стреля от дъгата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Минута преди почивката Григор Георгиев проби отляво подаде към дузпата, където Фаиков отправи удар с десния крак, който бе блокиран от бранител на Марица.

Пет минути след началото на втората част Цанков отправи силен шут, който бе избит в корнер. Фаиков нанесе опасен диагонален изстрел, преминал близо до вратата. Гостите отговориха с параболичен удар от дистанция, който за малко не навести вратата на Тодоров. В 58-ата минута Камен Петков влиза на терена за сметка на Григор Георгиев.

Именно влезлият на терена Петков имаше заслуга за откриването на резултата в 64-ата минута. Емил Рачев преодоля няколко играчи на пловдивчани, за да достигне топката до Петков, който я спря, за да може Рачев да открие резултата с удар в далечния ъгъл на Николов.

Малко по-късно Цанков отстъпи мястото си на Атанас Апостолов, а в 82-ата минута Калайджиев бе заменен от Милен Христов.

До края на двубоя до положения пред двете врати не се стигна и резултатът се запази.

В класирането Розова долина заемат второ място с 12 точки след тима на Карнобат, но розите имат мач по-малко.След седмица казанлъчани гостиват на "Борислав-2009" – Първомай.

автор: Станислав Пращаков