Драма, оцветена в червено и бяло, видя зала "Багира"

• 123

В същински волейболен трилър се превърна срещата от 16-ия кръг на женския ни шампионат между Казанлък Волей и Славия. Белите сътвориха рядко срещан обрат и спечелиха двубоя в зала "Багира" с 2-3 гейма (24:26, 25:17, 25:22, 21:25, 16:18).

Мачът започна изключително оспорвано и първата част отиде в актива на гостите с минимална разлика – 28:26. Втората част започна ударно за розите и първото техническо прекъсване дойде при техен аванс от 8:3. Виолина Николова реализира през центъра, с което накара двата тима да отидат до пейката за безценни съвети от треньорските щабове при 16:8. Йоана Николова затвори гейма на 17 в полза на розите с непривична за нея атака през центъра, с което паритетът бе възстановен.

Третата част отново започна с предимство за казанлъшкия отбор и те поведоха с 8:6 при сигнала за техническа пауза. Второто установено от правилника прекъсване дойде при 16:13, като в тези минути в употребата влезе блокадата на възпитаничките на Деси Величкова. Грешка на разпределителката на белите доведе 25:22 и аванс от 2-1 гейма в полза на розите.

Четвъртият част вървеше точка за точка като цифровото изражение на таблото сочеше 20:19 за Казанлък Волей. Оттук насетне гостите от столицата спечелиха 5 поредни точки, като треньорското ръководство на домакините опита да разбие ритъма на белите с прекъсване. В крайна сметка се стигна до изравняване на резултата след 21:25.

Решаващият тайбрек започна като наказателна акция в червено. Точките се нижеха от всяка позиция на полето, за да се стигне до 12:2. Софиянки сякаш се отърсиха от този шок и на свой ред започнаха точкова серия, главно базирана на добрия си сервис. След над 2 часа волейбол всичко оставаше да се реши в няколко точки, след като се стигна до 13:12 за розите. Редуваха се точки в двете посоки, изпуснаха се 3 мачбола – два за Славия и един за Казанлък Волей – но като победител се поздравиха състезателките в бели екипи – 16:18 и 2:3 гейма.