Розите започнаха полусезона със загуба в Пловдив (снимки)

• 112

Футболният тим на Розова долина загуби първия си двубой от пролетния полусезон в Югоизточната В група от Спартак Пловдив с 0-1. Срещата се игра на стадион "Тодор Диев" в града под тепетата.

Възпитаниците на Александър Георгиев допуснаха ранно попадение още в 8-ата минута. Набег на футболист в синьо по фланга, стигнал до аут линията, намери Валентин Тодоров, който от близко опъна мрежата зад вратаря Цветан Тодоров. В остатъка от полувремето Розите имаха териториален превес, като най-активен на терена бе новото попълнение Емил Рачев.

В 18-ата минута се откри уникална възможност за изравняване на резултата. След разбъркване в наказателното поле на пловдивски тим Стоичков пропусна да се озове в прегръдките на съиграчите си след редица карамболи. Натискът на розите се усилваше, но не доведе до нещо по-сериозно. На свой ред спартаковци отправиха шут извън наказателното поле в лицето на Веселин Отман в 28-ата минута. Топката отиде право в Цветан Тодоров, който безметежно улови. Атанас Апостолов ревизира рефлекса на вратаря на домакините с два опита от пряк свободен удар, но не успя да порази целта.

В 43-ата минута Николай Стоичков опита късмета си с удар от въздуха от десния  ъгъл. Параболата на изстрела обаче не засегна очертанията на вратата. Две минути по-късно Кристиaн Петров направи нещо средно между центриране и удар, което не премина на безопасна дистанция от вратата на домакините. Секунди по-късно отново опита, но резултатът бе същия – топка в аут.

Втората част започна с остро центриране на Николай Цонков от флагчето за изпълнение на ъглов удар, Стоичков засече с глава, но коженото кълбо прелетя високо над напречната греда. В 50-ата минута Отман от домакините отправи анемичен удар по посока вратата на Тодоров. Няколко секунди след това бърза контраатака на казанлъчани бе спряна. Вместо съдията да отсъди нарушение срещу Григор Георгиев, реферът го декорира в жълто за симулация. В 53-ата минута голмайсторът в срещата Валентин Тодоров пак тества бдителността на стража на розите, но топката се оказа лесна плячка за съфамилника му.

В 61-ата минута дойде първата промяна за състава на Александър Георгиев. В игра се появи Димитър Вакавлиев, заменяйки капитана Боян Нейчев. В 65-ата минута след заучено изпълнение на корнер, Емил Рачев шутира от средно разстояние, но прехвърли вратата. В 72-ата минута се извършиха останалите две промени за Розова долина. На терена заиграха Владислав Калайджиев и Михаил Лалев, които заеха местата на Кристиян Петров и Иван Цанков. В 76-ата минута Николай Цонков стреля от около 25 метра, но стражът на Спартак се справи с предизвикателството. Минута по-късно Цонков повтори упражнението, като разтресе напречната греда. В следващата атака след меле от корнер Григор Георгиев от близо изпрати топката високо. В 80-ата минута Апостолов навлезе опасно в наказателното поле, като с един финт елиминира двама съперници, пусна успоредно на вратата топката, но нямаше негов съекипник, който да засече.

До края мачът се доиграваше в руслото, което бе по вкуса на Спартак.

Състав на Розова долина: Тодоров, Цонков, М. Христов, П. Георгиев, Б. Нейчев (к), Рачев, Цанков, Апостолов, Г. Георгиев, Кр. Петров, Стоичков