ЦСКА на колене пред Казанлък Волей

• 59

Казанлък Волей – Багира разгроми ЦСКА насред София с 3-0 гейма в мач от 13-ия кръг на женския ни волейболен шампионат. В отделните части армейките останаха с 10, 23 и 26 точки.

Срещата започна по впечатляващ начин за възпитаничките на Деси Величкова и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8-4 за розите. Резултатът продължаваше да набъбва в полза на казанлъчанки, като зрелищна забивка на Григорова за 14-8 наелектризира гостуващите привърженици. Втората пауза в гейма фиксира 16-9 за волейболистките в зелени екипи. До края на първата част розите бяха безапелационни и го спечелиха с 25-10.

Вторият гейм започна по начина, по който завърши първият. Казанлък Волей потегли безметежно и натрупа 5 безответни точки. Паузата отново свари резултата 8-4 за розите. Самоотвержено спасяване след намеса на мрежата от страна на Папанова и находчиво бутване на топката от Маринова доведе до 11:6. В този момент софийския гранд се пробуди и резултат бе изравнен при 13. При второто техническо прекъсване светлинното табло показваше 16-14 за армейките. ЦСКА увеличи аванса си до 4 точки, но късен щурм на момичетата на Деси Величкова доведе до равенство 23-23. Геймът отиде в актива на казанлъчанки след успешна блокада на Григорова – 25-23.

Tретият гейм предложи още по-голяма драма. Червените дръпнаха с 4-2, което даде надежда на феновете в залата. Точките се заредиха една след друга за двата тима, но след 12-12 ЦСКА реализира 4 поредни точки. До края на гейма се стигна отново до равенство 23-23. Двата отбора имаха своите шансове да заключат частта, но късметът се усмихна на казанлъчанки и те затвориха гейма с 28-26 точки, с което оформиха и крайния резултат 3-0. Топреализатор за Казанлък Волей бяха Вилона Николова и Тереза Иванова с по 12 точки.

Състав: Папанова, Маринова, Николова, Иванова, Златева, Григорова (либеро – Салабашева).