Розите загубиха от осмия в Б група в контрола (снимки)

• 84

Футболният тим на Розова долина загуби от втородивизионния Верея (Стара Загора) с 2-0. Мачът се игра на построения миналата година изкуствен терен "Трейс Арена" в града на липите.

Головете за домакините паднаха през първата част, през която имаха игрово надмощие. В 30-ата минута след удар на Яшар от Верея, топката се озова в краката на бившия играч на розите Ангел Костов, който на празна врата добута топката в мрежата. В знак на почит към доскорошните си съотборници Костов не изрази радост при отбелязване на попадението.

Осем минути по-късно резултатът бе покачен на 2-0. След много прецизно изпълнение на пряк свободен удар Яшар удвои аванса на домакините. Най-чистите ситуация пред казанлъшкия тим се откриха пред Николай Стоичков и Милен Христов. В 24-ата минута Стоичков финтира двама съперникови бранители, нагласи топката на левия си крак, но топовния му удар мина близо до десния страничен стълб на стража на старозагорци. В края на първата част страхотен изстрел от фал на Милен Христов бе спасен със сетни сили от вратаря на футболистите в сини екипи.

На почивката старши-треньорът Александър Георгиев направи рутинните за контролен мач смени – цели шест. Втората част не предложи отчетливи положения за гол и пред двете врати. През това полувреме не си личеше на терена кой е отборът от по-горната дивизия.

Двата тима показаха сериозно отношение към двубоя въпреки проверовъчния му характер. Следващата контрола на възпитаниците на Александър Георгиев е на 6-и февруари срещу тима на Созопол.