Розите излъгаха Трявна в края

• 113

Отборът на Розова долина постигна победа с 3-2 над Трявна в поредната си контрола през зимната пауза. Срещата се игра на стадион "Севтополис" в Казанлък.

През първата част розите имаха подчертано преимущество над заемащия пето място в Северозападната ни В група гостуващ тим. Още в 4-ата минута Николай Стоичков реализира виртуозно попадение, с което откри резултата в полза на домакините. Това стана след като Мартин Петров центрира към наказателното поле, Стоичков пое на гърди и с гръб към вратата от воле препарира стража на Трявна. В ответната атака футболистите в зелено-бяло имаха шанс, но ударът на противниковия играч бе анемичен и твърде неточен.

В 13-ата минута Стоичков се отскубна зад защитниците на Трявна и отправи опасен изстрел, минал на не повече от метър от вратата. В 25-ата минута Атанас Апостолов тества вратаря на гостите, но ударът му попадна в ръцете на стража. 2 минути по-късно Апостолов повтори упражнението, но този път коженото кълбо излезе в аут. В 34-ата минута новото попълнение  на казанлъшкия тим Михаил Лалев от чиста позиция стреля с глава и бе на сантиметри да удвои резултата в двубоя.

След пропуските на розите се стигна до нелогично изравняване. Извеждащ пас намери Васил Андреев и той с премерен удар в далечния ъгъл възстанови статуквото – 1:1. В 38-ата минута най-дейният на терена през първата част, Николай Стоичков, стреля без подготовка, но не уцели вратата. Минута по-късно Лалев шутира от 13-14 метра, но тревненският вратар спаси. В 41-ата минута Емил Рачев пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката профуча над горния горната греда.

Втората част започна, както първата – с ранен гол за розите. Разбъркване в наказателното поле позволи на Григор Георгиев да се възползва и да отбележи за 2-1. В 57-ата минута Трявна отново се върна в срещата. Казанлъчанинът Александър Миленов реализира за 2-2. Оттук до края на срещата положенията не изобилстваха, като за отбелязване е опасен шут на Григор Георгиев, спасен с вещина от вратаря на гостите.

Развръзката в двубоя дойде в 88-ата минута, когато Щерьо Щерев се възпозлва от подаване на Владислав Калайджиев и отбеляза за 3-2, с което бе фиксиран и крайният резултат в двубоя.

Титулярен състав на Розова долина: Тодоров, Петров, Христов, П. Георгиев, Цонков, Апостолов (к), Цанков, Стоичков, Рачев, Г. Георгиев, Лалев