Казанлък Волей с първа победа за шампионата

• 229

Вторият кръг от държавното ни волейболно първенство за жени донесе първа победа за Казанлък Волей след поражението на старта срещу Раковски с 2:3. Бронзовите медалистки от предходния сезон победиха в домакински двубой ЙЕБ Шумен 05 с 3:1 гейма. С успеха си възпитаничките на Страхил Балов временно заемат второ място в подреждането при дамите.

Срещата започна с подчертано преимущество на казанлъчанки и те безметежно увеличаваха разликата в първите два гейма. Двете части завършиха съответно на 19 и 13 точки. Това сякаш поуспокои розите и в третия гейм се появи интрига. Момичетата от Шумен показаха, че не са се предали, и до епилога на частта водиха. При 22:20 за гостите казанлъшките волейболистки стигнаха до равенство. Точките се редуваха в двете посоки, но в крайна сметка Шумен намали до 2:1 гейма след 28:26 точки.

Това подейства отрезвяващо за момичетата на Страхил Балов и те отново демонстрираха игровото си предимство. Втората техническа пауза в четвъртия гейм дойде при 16:8, а частта бе затворена при 25:16. По този начин Казанлък Волей оформи крайното 3:1 срещу ЙЕБ Шумен 05.

Следващият двубой на розите е на 11-и ноември от 18 часа срещу Левски в зала "Багира" в Казанлък.