Розите се разправиха с Левски насред Казанлък

• 317

Казанлък Волей надигра категоричното с 3-0 гейма Левски в среща от третия кръг на женския волейболен шампионат, играна в зала "Багира" в Казанлък. Отделните части срещу именития си столичен опонент розите взеха съответно на 14,16 и 14. Победата изкачи казанлъчанки на втора позиция със седем точки, изоставайки на точка от лидера Раковски (Димитровград).

Първите два гейма започнаха устремно за възпитаничките на Страхил Балов. Те не дадоха шанс на младия състав от София. Сините от своя страна изпитваха затруднения с посрещането и логично резултатът в двете части набъбваше и приключи с успех на играещите в зелено домакини.

В третата част Левски игра равностойно до първата техническа пауза. Точките вървяха и за двата тима, но розите се оттеглиха с аванс от 8:6. След паузата видяното в предходните части се повтори и Казанлък Волей затвори срещата с убедителното 3-0.

Загубата на Левски бе втора в първенството и изпрати състава на шестата позиция. В следващия си мач волейболистките на Левски ще срещнат ЦСКА, докато Казанлък Волей гостува на Бургас 2007. Следващият двубой в зала "Багира" е срещу шампионките от Марица на 25.11.