Розите отстъпиха на Марица в Казанлък

• 172

Казанлък Волей загуби дербито на петия кръг в женското ни първенство срещу шампиона Марица (Пловдив) с 0-3 (18-25, 16-25, 19-25) . Двубоят се яви битка за първото място в таблицата, тъй като противопостави първия и втория в таблицата.

Шампионките поведоха набързо с 4-0, което принуди Страхил Балов да вземе прекъсване.Това даде резултат и розите стабилизираха представянето си, отправяйки се към пейката за първата техническа пауза с изоставане от 4 точки.

Възходът в играта на домакините доведе до изравняване на резултата при 11-11. За пръв път в частта розите се оказаха водещи при 14-13 след успешна атака на Борисова. Второто техническо прекъсване дойде при 16-13 за възпитаничките на Страхил Балов.

Преобразени след таймаута, пловдивчанки дръпнаха в резултата след серия успешни начални удари. Точно с ас приключи първият гейм в тяхна полза – 25-18.

През втората част Марица отново се оттегли на почивка с преднина – този път при 8-5. Развоят на частта се запази и шампионките водиха с 16:11 при втората техническа пауза. Страхил Балов направи няколко промени в състава си, които не дадоха желания резултат. Гостите от Пловдив продължиха да увеличават аванса си и затвориха гейма с 25-16.

По-мотивирани излязоха казанлъчанки в третата част и поведоха с 8-4. Шампионките обаче прекършиха устрема им постепенно и обърнаха резултата до 16-14 в тяхна полза. Въпреки усилията си казанлъчанки не успяха да се върнат в гейма и отстъпиха с 25-19, с което бе оформен и крайният резултат 3-0 за Марица.

Титулярен състав на Казанлък Волей: Диана Казакова, Янита Борисова, Василена Папанова, Йоана Николова, Радостина Маринова, Виолина Николова, Златена Салабашева (либеро)