Олимпиадата в Рио приключи за Григор Димитров

• 198

Григор Димитров не успя да се противопостави на световния номер 14 Марин Чилич и отпадна още на старта на олимпийския турнир по тенис в Рио де Жанейро след тежка поражение с 1:6, 4:6. Българинът не показа играта, която демонстрира на Мастърса в Торонто, като непредизвиканите грешки в играта му преобладаваха и логично допусна загуба. Това бе второ участие на олимпийски игри за най-добрия ни тенисист, след като преди 4 години приключи във втория кръг в Лондон след 3-6, 3-6 от Жил Симон.

Двубоят започна с открил се шанс за българина да пробие. Възможността бе отразена с директна точка от сервис, а впоследствие геймът отиде на сметката на хърватина. Бившият шампион от ЮС Оупън постигна пробив на свой ред в подаването на българина с прецизен ретур. Резултатът стана 3-0 след уверен сервис гейм за Чилич. Хърватинът поведе с втори пробив след непредизвикани грешки от бекхенд. Серията на поставения под номер 9  в турнира нарасна до пет поредни гейма, когато Григор завоюва гейма на честта в първия сет. Сервирайки за сета, Чилич допусна колебание, но Димитров не се възползва и отстъпи с 6-1 за 29 минути игра.

Вторият сет започна по различен начин и най-добрият ни тенисист поведе с гейм. В ответното подаване на хърватина Димитров получи брейкбол, който обаче пропусна след неуспешно изпълнена къса топка, а после Чилич изравни за 1-1. Григор даде основание за подобрение в играта си, печелейки на нула сервис гейма си. Опонентът му в двубоя отговори по същия начин, макар и да даде точка. В петия гейм в сета сервисът на Григор Димитров се пропука. Той извади форхенд в аут и отвори пътя на Чилич към победата. Двамата си размениха по още 2 гейма, докато се стигна до 5-4 в полза на хърватина и негов сервис. Именно в този момент ЧИлич беше безпалационен и след поредица от мощни сервиси двубоят приключи при 6-1, 6-4.