Пиронкова разби втората в света в доиграването – мачът пак се прекъсна

• 1.9K

Цветана Пиронкова разпиля втората в света Агнешка Радванска след подновяването на осминафинала им на втория турнир от Големия шлем за 2016-а година – Ролан Гарос. Българката взе 6 гейма на именитата си съперничка срещу 0 в актива на полякинята и по този начин изравни сетовете на 1-1. Осминафиналът между двете състезателки бе прекратен отново поради дъжд и финалният сет от съперничеството им ще се изиграе по-късно днес или утре.

В първия гейм от подновяването на играта Радванска стигна до равенство след печеливш ретур от форхенд. Впоследствие се стигна до още две изравнявания на точките. В крайна сметка с зрелищен смаш българката взе първия си гейм във втория сет. В подаването на полякинята със серия мощни форхенди най-добрата ни ракета стигна до точка за заличаване на пробива аванс, който не бе оползотворен. Все пак се отвори втора възможност за Пиронкова, при която тя принуди Радванска да сгреши и намали за 2-3. Резултатът бе изравнен, като и този гейм мина под диктовката на Пиронкова. Пловдивчанката продължи да е по-агресивната от двете тенисистки, докато Радванска се защитаваше. Това доведе до нов брейкбол в полза на Цвети и тя направи 4 поредни гейма след възобновявнето на играта. В сервиса си Пиронкова показа умела игра на мрежата и добре пласирани начални удари и не даде точка на полякинята за 5-3. Безответните геймове за българката се увеличиха на 6, с което сетът бе спечелен с 6-3.